Informacija
iBiblioteka
DUK

Mindaugas Lukošaitis, Gintaras Grajauskas „Jūros druska ant lūpų“

1. Mindaugas Lukošaitis, Gintaras Grajauskas „Jūros druska ant lūpų“
Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

 

Istorinių komiksų žanras Lietuvoje per pastaruosius metus išpopuliarėjo kaip būdas jaunajai kartai papasakoti apie reikšmingus įvykius. Mažosios Lietuvos istorijos muziejus pristato rašytojo Gintaro Grajausko ir dailininko Mindaugo Lukošaičio sukurtą pasakojimą apie 1923 m. sausio mėnesio Klaipėdos šturmą.
Istorija prasideda Kauno miesto gatvėje, kurioje skautas Kleopas Justys ieško pono Polovinsko buto, mat nori prisijungti prie sukilimo. Kai atranda, išgirsta: „Polovinsko nebėra. Dingo.“ Šiame atsakyme galima įžvelgti subtilų Grajausko pajuokavimą, mat pats Polovinskas liudija apie savo išnykimą, bet tuoj pat paaiškina, kad dabar jo pavardė kita – Budrys. Švelnaus humoro skaitytojas atras ir daugiau.
Veiksmas greitai persikelia į Klaipėdos kraštą, per kurį iš trijų pusių link uostamiesčio juda būriai darbininkais persirengusių ginkluotų vyrų iš Lietuvos. Daugiausiai dėmesio komiksų knygoje skiriama karinei operacijai, kurios pagrindiniai veikėjai yra sukilimo vadas Jonas Budrys ir skautas Kleopas Justys, gavęs slapyvardį Ūdra, mat svajoja tapti jūrininku. Prie Budrio būrio prisijungia jauniausias sukilimo dalyvis gimnazistas Algirdas Jasaitis. Knygoje minima jo tragiška žūtis mūšio metu.
Knygos pavadinimas „Jūros druska ant lūpų“ – simbolinis, perteikia žmogaus nuostabą išvydus jūrą. Kleopas Justys-Ūdra nuo šiol visada jaus druskos skonį ant lūpų ir visus gyvenimo reiškinius matuos pagal jūros platybę.
2024 m. Knygų mugėje ši komiksų knyga Knygos meno konkurse gavo Lietuvos dailininkų sąjungos apdovanojimą.

Užsakyti leidinį