Informacija
iBiblioteka
DUK

Rosalind Ormiston „Rembrantas: gyvenimas ir kūryba 500 iliustracijų“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

 

Leidykla „Briedis” išleido knygą-albumą apie Nyderlandų dailininką Rembrandtą (Rembrandt Harmenszoon van Rijn (1606–1669)). Knygoje aprašoma dailininko įdomi biografija, kurioje pateikiamos jo vaikystės ir asmeninio gyvenimo detalės, taip pat atskleidžiamas istorinis XVII a. pradžios kontekstas. Rembrantas gimė Nyderlandų meno aukso amžiumi, kuris buvo laikomas ypatingu laikotarpiu meno istorijoje. Jis paliko universitetą ir pradėjo mokytis tapybos, kurią vėliau meistriškai taikė savo kūryboje. Rembrantas dažniausiai tapydavo ir piešdavo Amsterdamo gyvenimo vaizdus, kuriuose jis naudojo šviesotamsos efektus ir jautriai perteikdavo spalvas. Dailininkas kūrė portretus, autoportretus, peizažus, ofortus, tapybos darbus ir piešinius, visi jie buvo lygiai gerai atlikti, todėl Rembrantas netrukus pelnė pripažinimą meno pasaulyje.

Rembrantas buvo menininkas, kurio kūryboje lydėjo sėkmė, tačiau asmeninis jo gyvenimas buvo temdomas skausmu. Jis neteko trijų iš keturių vaikų kūdikystėje ir mylimos žmonos 1642 metais. Nepaisant to, tais pačiais metais jis sukūrė išskirtinį paveikslą „Nakties sargyba”, vaizduojantį Amsterdamo civilinės sargybos kuopos kariškius. Šiame paveiksle jis sugebėjo perteikti kiekvieno pavaizduoto žmogaus gyvybingumą, judesius ir netgi asmenybės bruožus.

Nors Rembrantas sulaukė pripažinimo, jis gyveno sunkiai ir galiausiai turėjo parduoti savo namą ir turtą, kad sumokėtų skolas. Nepaisant to, jis niekada nesustojo tapyti ir jo kūryba iki šiol įkvepia menininkus ir gerbėjus visame pasaulyje.

Pirma knygos dalis aprašo Rembranto vaikystę ir jaunystę Nyderlandų mieste Leidene, jo santykius su draugais ir šeimos nariais, taip pat jo išsilavinimą. Knygoje išsamiai aptariamas jo talentas, kuris brendo ir tobulėjo, kol jis tapo vienu iš garsiausių menininkų savo laikais.

Ši knyga-albumas apie garsųjį menininką Rembrantą yra pilna jo piešinių, paveikslų ir ofortų reprodukcijų, kurios padeda geriau suprasti jo kūrybą. Antrojoje knygos dalyje yra išsamus albumas, kuriame pateikiamos daugiau nei 300 reikšmingiausių Rembranto kūrinių reprodukcijos. Šalia kūrinių yra išsamūs aprašymai, kurie padeda geriau suprasti taikytas technikas, dailininko gyvenimą ir kūrybos kontekstą. Šis leidinys yra skirtas kiekvienam, kuris nori sužinoti daugiau apie šį garsųjį menininką.

Užsakyti leidinį