Informacija
iBiblioteka
DUK

Remis Ščerbauskas „Teritorija Kaunas: gatvės fotografija“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

 

“Esu Remis Ščerbauskas, gatvės fotografas. Pastarąjį dešimtmetį aktyviai stebėjau ir fiksavau Kauno miesto žmonių nesuvaidintas gyvenimo situacijas, būsenas bei vaizdus. Užfiksuotos akimirkos jau tapo istorija, papasakota fotografijų knygoje: nueita daugiau nei 10 000 km, padaryta 300 000 kadrų, istorijai papasakoti atrinktos 148 nuotraukos tilptų vos į vieną realaus gyvenimo laiko sekundę,” – taip savo savo pirmąjį albumą „Teritorija Kaunas: gatvės fotografija” pristato autorius.

Remio Ščerbausko fotografijos yra plačiai paskelbtos internetinėse galerijose ir gatvės fotografijos knygose. Jo kūryba yra vertinama ir apdovanota tarptautiniuose fotografijos konkursuose. Be to, R. Ščerbauskas aktyviai eksponuoja savo darbus viešosiose erdvėse. Neseniai jo fotografijų paroda buvo pristatyta Kauno paveikslų galerijoje, o taip pat vyko susitikimai su lankytojais.

“Gatvės fotografija yra dideli miestai, kuriuose yra daug žmonių, dideli srautai, įvairios situacijos, žmonių santykis su miestu, gatve ir reklamomis. Čia viskas yra gyva ir dinamiška. Asmeniškai man gatvės fotografija yra momentas, kurį tu pamatai. Kauno gatvės dinamika yra specifinė. Ji išsiskiria kontrastais, kuriuose yra ir pseudotvarka, ir šiukšlynai, kur giliau kiemuose yra duobėtos gatvės, o iš atvažiavusio prabangaus automobilio į tas duobes lipa moteris su aukštakulniais. Tai labai kontrastuoja…”

Užsakyti leidinį