Informacija
iBiblioteka
DUK

Massimo Centini „UNESCO nematerialus kultūros paveldas: žmonijos kultūra ir tradicijos“

Massimo Centini „UNESCO nematerialus kultūros paveldas: žmonijos kultūra ir tradicijos“

Siūloma gausiai iliustruota knyga, skirta Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) misijai, kuri siekia užtikrinti žmonijai reikšmingo gamtos ir kultūros paveldo puoselėjimą, yra skirta skaitytojams. UNESCO sudarė Nematerialaus kultūros paveldo sąrašą, kad būtų išsaugotas paveldas ateinančioms kartoms. Šiame sąraše pristatoma spalvinga kultūrų mozaika, atspindinti žmogiškųjų patirčių gausą, išskirtinumą, vertybes ir tapatumą. Leidyklos pranešime spaudai perspėjama, kad albume pateikta tik dalis kultūrinio paveldo palikimo iš viso pasaulio.

Šis leidinys primena apie šalių ir tautų kultūros formas, kurios paliko gilius pėdsakus žmonijos istorijoje. Jis leidžia mėgautis ne tik įspūdingomis fotografijomis iš įvairių pasaulio vietų, bet ir patirti išskirtines žmonijos kultūros išraiškas: suteikia žinių apie žodines tradicijas, ritualus, tautosaką, šokius ir spektaklius. Šioje knygoje įamžinti labai skirtingi dalykai, pavyzdžiui, tradicinės kilimų rišimo technikos ir Mirusiųjų diena Meksikoje, kelionė iš Makiši maskarado (Makishi masquerade) Zambijoje į kabukio teatrą Japonijoje, taip pat į Kapueiros (Capoeira) pasirodymą Brazilijoje, kuriame persipina kovų menai, akrobatiniai elementai, šokiai ir žaidimai. Balsai, gestai, vaidinimai ir kitos išraiškos formos, palikę didelę žymę istorijoje, globalizacijos laikais nusipelno apsaugos, turi būti perduotos ateities kartoms.

Jei norite įsigyti šią knygą, galite ją užsisakyti. Tai yra vertingas išteklius tiems, kurie nori sužinoti daugiau apie kultūros paveldą ir jo išsaugojimą ateities kartoms.

Užsakyti leidinį