Marija Drėmaitė, Viltė Janušauskaitė, Nojus Kiznis, Matas Šiupšinskas „Jūs gaunate butą : gyvenamoji architektūra Lietuvoje 1940–1990 metais“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

Architektūros istorikė Marija Drėmaitė kartu su bendraautoriais Vilte Janušauskaite, Nojumi Kizniu ir Matu Šiupšinsku monografijoje „Jūs gaunate butą“ siekia išsiaiškinti, kaip politinis projektas paveikė gyvenamąją aplinką. Jie gilinasi į standartizavimo idėjas ir joms oponuojančius architektų ir gyventojų siekius individualizuoti būstą. Kartu ši knyga yra apie žmonių galimybių ribas ir įtampas, susijusias su būsto formos politiniu reguliavimu ir sunkumais jį gaunant.

Kalbėdama apie knygą, M. Drėmaitė teigia, kad leidiniu norėta aptarti ne tik architektūrą, bet neprarasti ir antropologinės gijos, nes šioje knygoje svarbiausia – žmogus ir jo svajonė.

Knygoje analizuojama masinė butų statyba ir Lietuvos fenomenas, nelygios butų gavimo galimybės, individualių namų likimas ir namų-monstrų atsiradimo priežastys, kaip socializacijos projektas paveikė mūsų architektūrinę ir urbanistinę aplinką bei daugelis kitų temų.

Knygos bendraautorius istorikas Zigmas Vitkus teigia, kad tai knyga apie daugumos mūsų gyvenimus. Ją perskaitę, į savo gyvenamąją aplinką pradėsite žiūrėti kitaip.

Užsakyti leidinį