Informacija
iBiblioteka
DUK

Kieron Connolly „Holivudo istorija“

Kieron Connolly „Holivudo istorija“
Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

 

Knygoje pateikiama gausiai iliustruota margaspalvė Holivudo istorija, panardinanti į tai, kas vyko šiapus ekrano, negailestingai atskleidžianti tamsiąsias jo puses,
Praėjus daugiau kaip šimtui metų nuo Holivudo suklestėjimo, jo kerintis įvaizdis slėpė daug juodų dėmių. Filmų kūrėjai veržėsi į jį ne vien dėl saulėtų orų; jie čia keliavo ir siekdami išvengti varžančių autorių teisių.
Nuo pat pirmųjų dienų Holivudas tapo ne tik svajonių išsipildymo simboliu, bet ir nesaikingumo sinonimu: pernelyg daug pinigų, liaupsinimo, nepagrįstų lūkesčių ir žudančio egoizmo. Nors kino žvaigždėms čia buvo perdėtai pataikaujama, vos tik populiarumas išblėsdavo, jų laukdavo karjeros pabaiga ir žiauri užmarštis. „Holivudo istorija“ aprėpia periodą nuo kino studijų atsiradimo XX a. pradžioje iki mūsų laikų; nuo Holivudo garsenybių narkomanijos iki McCarthyʼio epochos raganų medžioklės ir #MeToo. Itin išsamioje ir intriguojančioje knygoje atskleidžiama, kad istorijos šiapus ekrano yra ne mažiau jaudinančios, kaip ir tos, kurias matome ekrane.

Užsakyti leidinį