„Kaunas atvirukuose, 1899–1915“ / katalogo sudarytojai Vaidotas Ščiaponis, Dalia Keršytė

Kaunas atvirukuose, 1899–1915.

Įvertink knygą!
[Bendrai: 1 Vidurkis: 5]

Lietuvos nacionalinio muziejus kartu su kolekcininku Vaidotu Ščiaponiu išleido seniausių Kauno atvirukų katalogą. Pirmą kartą į vieną vietą surinkus seniausius – nuo XIX a. pabaigos iki 1915 metų, Kauno vaizdus. Pradėta įvairiais istoriniais tarpsniais leistų Kauno atvirukų katalogų serija.
Pirmoje leidinio dalyje pateikiami trys apžvalginiai straipsniai apie XIX a. pabaigos – XX a. pradžios. Kauno miestovaizdžio fotografijos raidą ir gubernijos laikotarpio architektūrą, trumpai apžvelgia Kauno atvirukų leidybos istorija.
Albume publikuojamas 731 atvirukas, seniausias pažymėtas 1899 m. vasario 28 d. pašto antspaudu. Atvirukai pateikiami chronologine tvarka. Išskirti 73 sąlyginiai leidėjai, kai kurie nežinomi. Atvirukams panaudota 215 Kauno ir jo apylinkių fotografijų, daugiausia žinomo miesto fotografo Wacławo Zatorskio. Į katalogą taip pat įtrauktos įvairius Kauno istorijos epizodus vaizduojančių paveikslų ir grafikos darbų reprodukcijos, keli asmenų portretai ir žemėlapiai su Kauno vardu.
Leidinys, kaip tam tikro laikotarpio atspindys, yra papildomas šaltinis studijuojantiems  mūsų krašto kultūrą ir istoriją, o plačiajai visuomenei – intriguojanti pažintis su amžių sandūros miestu.