Informacija
iBiblioteka
DUK

Jess Berry „Cinematic Style : Fashion, Architecture and Interior Design on Film“

Jess Berry „Cinematic Style : Fashion, Architecture and Interior Design on Film“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

 

Nuo pat pradžios kino mada ir interjero dizainas buvo išskirtinai svarbūs personažų vystymuisi ir pasakojimo struktūrai. Nepaisant technologijų pažangos ekrane, stulbinantys siluetai ir įspūdingos erdvės vis dar sugeba sukelti dramatišką efektą. Šioje knygoje nagrinėjama reikšminga mados ir interjero sąveika bei jų bendras indėlis į kino stilių nuo ankstyvųjų iki skaitmeninio amžiaus filmų.

Remiantis Franko Lloydo Wrighto modernių statinių įkvėpta Hitchcocko filmo „Į Šiaurę per Šiaurės Vakarus“ („North by Northwest“) architektūra, Coco Chanel kostiumais kino žvaigždei Gloriai Swanson ir „Didžiojo Getsbio“ („Great Gatsby“) filmavimo aikštele, tapusia dizainerio Ralpho Laureno, sukūrusio visus vyriškus kostiumus, proveržiu, apibūdinamas abipusis šių kultūrinių formų ryšys. Brėždama ribas tarp mados ir interjero kine bei realiame gyvenime, autorė pristato kinematografinių stilių, per kino fantazijas tapusių firminiais „brendais“ ir dizaino judėjimų ženklais, atvejų tyrimus.

Nušviesdama vartotojų kultūrą, socialinę istoriją ir lyčių politiką, taip pat madą, kiną ir interjero dizaino teoriją, knyga apžvelgia namų erdvės, išskirtinių kavinių, mažų juodų suknelių ir griežtų kostiumų svarbą XX ir XXI amžiaus filmuose.

Užsakyti leidinį