Informacija
iBiblioteka
DUK

Heiner Goebbels „Nebuvimo estetika“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

 

Šeštoji knyga iš tęstinio leidybinio projekto serijos „Teatro tekstų biblioteka” (TTB) yra „Nebuvimo estetika”. Ši serija skirta pristatyti žymiausius pasaulio teatro kūrėjus ir jų tekstus, kurie turėjo ir tebeturi įtakos teatro modernizacijos procesams.

Heiner Goebbels (g. 1952) yra režisierius ir kompozitorius, kuris turi didelę įtaką šiuolaikinio scenos meno raidai. Jis yra žinomas dėl savo mados, kuri svariai prisideda prie teatro ir muzikos sintezės paieškų. Goebbels sukūrė ne tik įsimintinų muzikinio teatro darbų, bet ir teorinius naujų scenos meno krypčių pagrindus. Jis stato spektaklius, režisuoja inscenizuotus koncertus, o jo instaliacijos eksponuojamos žymiausiose pasaulio moderniojo meno galerijose. Keli jo pastatymai buvo rodomi ir Lietuvoje.

Goebbels yra žinomas ne tik kaip scenos praktikas, bet ir kaip pedagogas. Jis ilgus metus dirbo Gyseno universiteto Taikomojo teatro mokslo instituto profesoriumi ir vadovu, keliaudamas po pasaulį su paskaitomis ir publikuodamas daugybę straipsnių bei išleisdamas dvi knygas. Ši knyga yra sudaryta iš tekstų, parašytų per pastaruosius dvidešimt metų, kuriuose Goebbels analizuoja inovatyvias šiuolaikinio teatro kūrimo strategijas, aptaria savo žymiausius darbus įvairių meno reiškinių fone ir daro teorines išvadas, remdamasis kitų menininkų kūryba.

Užsakyti leidinį