Deyan Sudjic „Galios architektūra: kaip turtingieji ir galingieji formuoja pasaulį“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

Britų architektūros kritikas Deyan Sudjic‘ius knygoje „Galios architektūra“ analizuoja architektūrą kaip komunikacijos priemonę ir žmogaus psichologijos išraišką. Autorius klausia, kokių tikslų statydami pastatus siekia individai ir visuomenės, ką architektūra gali papasakoti apie mūsų aistras, baimes, visuomenę apibrėžiančius simbolius ir gyvenimo būdo formas.
Kritiškas ir istoriškai informatyvus D. Sudjic‘ius žvalgosi po pasaulio galingųjų ir jų architektų bendradarbiavimo užkulisius ir narplioja po pastatų fasadais slypintį politikos, pinigų ir architektūros santykį, lydi skaitytoją po plačią galios architektūros geografiją – nuo Hitlerio Germanijos iki Rockefellerių Niujorko, nuo Husseino Bagdado iki Mao Pekino, pasakoja apie nuolatinį valdžios norą sugriauti prieš ją buvusius statinius ir įamžinti savo galią dar didingesniuose architektų kūriniuose.

Užsakyti leidinį