David Hopkins „Dark Toys : Surrealism and the Culture of Childhood“

Dark Toys. David Hopkins

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

Knygoje aptariami įvairūs siurrealistinių ir postsiurrealistinių ryšių su vaikystės kultūra ir įvaizdžiais aspektai. Visi turime tam tikrų prisiminimų apie vaikystės pasaulį, o daugelis žaislų ir objektų vis dar kelia nostalgiją. Knygos autorius atlieka istorinę meno analizę tokiomis temomis kaip siurrealistinis laikinumas, žaislai, žaidimas, nostalgija, atmintis ir XX a. vaiko konstrukcijos. Tai naujas požiūris į siurrealizmo tradiciją, įtraukiant ją į „vaikiškus dalykus“.

Autorius apibūdina „ilgą siurrealizmo istoriją“ nuo jo pradžios iki šių dienų. Pirmoje dalyje apžvelgiamos tokios asmenybės kaip Marcel Duchamp, Giorgio de Chirico, Max Ernst, Hans Bellmer, Joseph Cornell ir Helen Levitt. Kitoje dalyje aptariami Louise Bourgeois, Eduardo Paolozzi, Claes Oldenburg, Susan Hiller, Martin Sharp, Helen Chadwick, Mike Kelley ir Jeff Koons, taip pat kiti meno kūrėjai, kurie turi ryšį su siurrealizmu ir vaikystės tema. Ši knyga – tai naujas žvilgsnis į siurrealizmo srovę, praturtinantis ją vaikystės kontekstu.

Užsakyti leidinį