Informacija
iBiblioteka
DUK

Lessie Sachs „Das launische Gehirn“

Lessie Sachs „Das launische Gehirn“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

 

Lessie Sachs buvo Vokietijos žydė rašytoja, gimusi 1896 m. Breslau mieste. Ji studijavo meno didmiesčiu tituluojamame Miunchene ir tapo politiškai aktyvi 1918-1919 m. metų įvykių metu, prisijungdama prie Vokietijos komunistų partijos ir dalyvaudama Miuncheno Tarybų Respublikos politiniame judėjime. Po Bavarijos Respublikos žlugimo, ji buvo suimta, nuteista ir ilgus metus sekama. Išėjusi iš kalėjimo, buvo išsiųsta iš Bavarijos.
Nuo 1930 m. Lessie Sachs skelbė eilėraščius ir trumpąją prozą tokiuose žinomuose Vokietijos laikraščiuose kaip „Vossische“, „Neuen Wiener Tagblatt“ ir „Simplicissimus“. Tačiau, užgrobus valdžią nacionalsocialistams, sužlugo jos viltys tapti rašytoja Vokietijoje. 1937 m. su vyru pianistu ir kompozitoriumi Josefu Wagneriu ir dukra Dorothee emigravo į Ameriką, kur 1942 m. mirė.
Daugelis Lessie Sachs eilėraščių ir prozos tekstų originalo kalba pirmą kartą publikuojami knygoje „Das launische Gehirn“ („Nuotaikingos smegenys“). Jos eilėraščiai yra kartais kupini humoro ir autoironijos, kartais skatinantys susimąstyti ir melancholiški. 1944 m. J. Wagneris išleido Lessie Sachs „Dienos ir nakties eilėraščius“ su Heinricho Manno pratarme. Nors šiandien mažai žinoma, Lessie Sachs yra vertinama kaip talentinga rašytoja, kuri savo kūryboje atskleidė daugybę svarbių temų ir idėjų.

Užsakyti leidinį