Tarptautinis projektas „VRSciT: mokslu grindžiamos virtualios realybės kelionės“ – naujos edukacinio turizmo galimybės

Kauno apskrities viešosios bibliotekos partneris, Lietuvos švietimo istorijos muziejus, kviečia bibliotekos lankytojus susipažinti su tarptautiniu projektu „VRSciT: mokslu grindžiamos virtualios realybės kelionės”. Projekto metu sukurtas interneto priemonių rinkinys, skirtas virtualia realybe paremtų programų naudojimo efektyvumo didinimui edukacinio turizmo aplinkoje. Ši priemonių rinkinys yra naudingas edukaciniams tikslams ir leidžia patirti aukštą mokslo vertę. Bibliotekos lankytojai gali pasinaudoti šia priemonių rinkiniu, kad geriau suprastų virtualios realybės technologijas ir jų taikymą edukacijoje. Tai yra puiki galimybė išplėsti savo žinias ir patirti naujas mokymosi patirtis.

„VRSciT” projektas yra skirtas ištirti naujus edukacinio turizmo metodus, naudojant 3D modeliavimą ir 360° virtualią realybę, siekiant pristatyti novatoriškas virtualias mokymosi keliones keturiose skirtingose šalyse. Šiuo tikslu partneriai numatė sukurti šiuos produktus:

1. Virtualios realybės technologijų literatūros apžvalga – tai priemonė, kurioje bus pateikta išsami informacija apie virtualios realybės technologijas, jų taikymą edukacijoje ir mokymosi kelionėse.
  2. Interaktyvios virtualios realybės patirties „VRSciT SPOT” įrankis – tai inovatyvi priemonė, leidžianti vartotojams aktyviai dalyvauti virtualiose mokymosi kelionėse, interaktyviai bendraujant su virtualia aplinka.
  3. Internetinės svetainės priemonių rinkinys – tai rinkinys interneto svetainės funkcionalumui, kuris leis lankytojams lengvai pasiekti ir naudotis visais projekto sukurtais turiniais, įrankiais ir informacija.
  4. Mokymai, skirti dalintis gerąja praktika naudojant virtualios realybės technologijas edukaciniame turizme – tai specialūs mokymai, kuriuose bus pristatytos geriausios praktikos pavyzdžiai ir patarimai, kaip efektyviai naudoti virtualią realybę edukacinio turizmo srityje.
  5. Projekto viešinimo renginiai (konferencijos) partnerių šalyse, skirti projekto rezultatams pristatyti, pasidalinti tarptautine patirtimi, įgyta projekto metu – tai renginiai, kuriuose bus pristatyti projekto rezultatai, aptarti sėkmingi atvejai ir pasidalinta tarptautine patirtimi, įgyta projekto metu. Šie renginiai padės skleisti žinomumą apie projektą ir jo naudą edukaciniam turizmui.

Su tarptautinio projekto rezultatais galite susipažinti čia