Spalį pažinkime ir supraskime DISLEKSIJĄ!

Šiuo metu vyksta Spalis – disleksijos pažinimo mėnuo, skirtas didinti žmonių supratimą apie šį sutrikimą. Disleksija yra paplitęs sutrikimas, kurio patiria daugiau nei 10 % pasaulio gyventojų, įskaitant ir Lietuvą. Iniciatyva „Go Red for Dyslexia“ prasidėjo 2015 m. Australijoje, o Lietuvoje ji vyksta jau ketvirtą kartą. Šios iniciatyvos tikslas yra pabrėžti raudonos spalvos galią, kuri dažnai asocijuojama su klaidomis, taisymais, nubraukimu ir nepritarimu. Taigi, mažinkime raudonos spalvos galią, rodant klaidas, ir įkvėpkime kitus priimti savo unikalias stiprybes. Be to, iniciatyva skatina visuomenę atkreipti dėmesį į skaitymo sunkumų patiriančius vaikus ir kviečia visus garsiai kalbėti ir tikėti žmonėmis, turinčiais skaitymo ir rašymo sutrikimų.
Pakviesdami susipažinti su Kauno apskrities viešosios bibliotekos paslaugomis, skirtomis asmenims, negalintiems skaityti įprasto teksto, norime pristatyti kelias galimybes. Pirmiausia, mes supažindinsime su ekrano skaitymo programa JAWS, kuri leidžia skaityti tekstą balsu. Taip pat pristatysime BRUNO skaitymo įrenginį, kuris yra skaitytuvas ar skeneris, galintis įgarsinti nuskenuotą tekstą, pvz., knygą, žurnalą ar dokumentą. Be to, mes pristatysime ELVIS (Elektroninių Leidinių Valdymo Informacinę Sistemą), virtualią biblioteką, skirtą visiems, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto. Mes taip pat paaiškinsime, kaip veikia DAISY grotuvai ir kaip ELVIS paslaugomis vartotojai gali naudotis mūsų bibliotekoje. Norint gauti daugiau informacijos ir užsiregistruoti konsultacijoms, galite apsilankyti mūsų adresu K. Donelaičio g. 8 I a. foje, paskambinti telefonu 8 37 324259 arba parašyti el. laišką adresu registracija@kvb.lt.
Ar jau dalyvavote sensoriniuose skaitymuose? Biblioteka kviečia specialių poreikių vaikus į užsiėmimus, kuriuose patirsite sensorinius potyrius, pažinsite pasaulį, mokysitės, pajusite skaitymo malonumą ir sužinosite apie knygų teikiamą naudą. Norintys dalyvauti gali užsiregistruoti KAVB Vaikų literatūros skyriuje, esančiame adresu K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2, arba susisiekti telefonu 8 37 324225 arba el. paštu vaikai@kvb.lt.
Siūlome išbandyti bendravimo korteles, kurios padeda komunikuoti su įvairių gebėjimų žmonėmis. Šios kortelės yra aprašomos grafiniais simboliais ir piešiniais, kurie padeda išreikšti paprastas gyvenimiškas situacijas ir lengviau susikalbėti. Programinė įranga „Boardmaker” palengvina šių kortelių kūrimą ir siūlo net 50 tūkstančių piešinių archyvą, suskirstytą į įvairias kasdieninio bendravimo temas. Ši biblioteka yra skirta padėti spręsti problemas, ypač tiems, kurie turi sunkumų kalbant žodžiais. Jei turite klausimų dėl galimybės pasinaudoti bendravimo kortelių kūrimo paslauga, kreipkitės į Vaikų literatūros skyriaus vyresniosios bibliotekininkės Ievos Birmantaitės el. paštu i.birmantaite@kvb.lt arba telefonu (8 37) 32 42 25.
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2.
Jei turite disleksiją, mokymasis gali būti sunkus tiek vaikystėje, tiek suaugusiame amžiuje. Norime pasiūlyti susipažinti su knygomis apie disleksiją, kurias galite rasti Grožinės literatūros skaitykloje, esančioje K. Donelaičio g. 8, III aukšte.
Disleksija yra sutrikimas, kurio metu smegenys kitaip apdoroja rašomą ir skaitomą informaciją. Norėdami sužinoti, ar jums gali būti būdinga disleksija, galite atlikti trumpą testą.
Nuotaikingas filmukas apie disleksiškų smegenų skirtingumą >>>