Rudenį pasitikti kviečia Knygos pristatymo konkursas

Ar mėgsti skaityti knygas? O gal norėtum išbandyti savo jėgas vaidyboje, režisūroje, scenarijų rašyme, vaizdo klipų filmavime ir montavime? Knygos pristatymo konkursas kviečia visus, kurie yra susiję su skaitymu, knygomis ir kūryba, išbandyti savo jėgas ir varžytis dėl išskirtinio prizo – asmeninės bibliotekos! Norint dalyvauti, reikia perskaityti knygą iki lapkričio 20 dienos, pristatyti savo pristatymą organizatoriams vaizdo įrašo formatu. Dalyvauti gali visi, nes amžius nėra ribojamas! Trys pirmos vietos nugalėtojai bus paskelbti prieš pat gražiausias metų šventes – gruodžio 20 dieną.

Nuo Šiaulių iki visos Lietuvos: konkursas plečia savo auditoriją

Knygos pristatymo konkursas prasidėjo Šiaulių mieste, tačiau dėl didėjančio populiarumo buvo nuspręsta jį organizuoti visoje Lietuvoje. Konkurso organizatorius Tomas Pauliuščenka teigia, kad nors konkursas per metus keitėsi ir evoliucionavo, jo koncepcija išliko tokia pati – dalyviai arba komandos turi pasirinkti mėgstamą kūrinį ir pristatyti jį pasirinktu formatu. Pasirodymus vertina kompetentinga komisija pagal keletą kriterijų, įskaitant pasirinktą literatūrą, komunikaciją su publika ir vaidybą. Konkurso formatas prieš keletą metų pasikeitė – tapo nuotolinis ir neberibojamas dalyvių amžiumi. Šie pokyčiai padėjo pritraukti platesnę auditoriją ir suteikė daugiau kūrybos galimybių.

Dalyvauti kviečiami visi norintys

Knygos pristatymo konkurse, kuris apjungia literatūrą, scenos menus ir medijas, gali dalyvauti ne tik pavieniai asmenys, bet ir komandos, šeimos ar klasės draugai. Konkurso taisyklėse nurodoma, kad grupės turi būti sudarytos ne daugiau kaip iš penkių narių, o vaizdo filmukas neturi viršyti penkių minučių trukmės. Dalyviams suteikiama visiška laisvė pasirinkti knygos pristatymo formą, kuri gali būti animacija, piešinių montažas, tekstų skaitymas, mini spektaklis, monologas, dialogas ar reklaminis klipas.

Pagrindinis prizas – staigmena

Kaip ir kasmet, gruodžio mėnesio pabaigoje, trys vaizdo filmukai, kuriuos aukščiausiais balais įvertino komisija, bus apdovanoti pagrindiniais prizais. Šiais metais pagrindiniai prizai yra ypatingi. Keletą metų iš eilės prizas paprastai būdavo koks nors daiktas, knygų ar žaidimų rinkiniai. Tačiau visada norėjosi prizo, kuris atitiktų konkurso temą, tiktų bet kurio amžiaus dalyviui ir būtų lengvai padalijamas komandai. Konkurso koordinatorė Urtė Šulskienė teigia, kad konkurse dalyvauja daug skaityti mėgstančių ar save kaip skaitytoją dar tik atrandančių žmonių. Todėl nugalėtojams sugalvojo įteikti po nedidelę asmeninę biblioteką, kurios knygos ir įvairios smulkmenėlės atitiktų savininko pomėgius ir norus. Kad būtų dar įdomiau, ši asmeninė biblioteka atkeliaus ne visa iš karto. Pusę metų kas mėnesį laimėtojai paštu gaus staigmenas – jiems asmeniškai surinktas dovanas, kurias sudarys knygų ir staigmenėlių komplektai.

Dalyvius laukia ne tik pagrindiniai prizai, bet ir įvairūs kiti siurprizai bei papildomos nominacijos. Konkurso draugas „Antanukas.lt” įsteigs specialią nominaciją – elektroninių knygų prenumeratą metams. Be to, vieno aktyviausio mokytojo ar bibliotekininko lauks atskiras prizas, kuris bus įteiktas už didžiausią skaičių dalyvių paskatinimą ir padėjimą konkurse. Viso konkurso laikotarpiu, Knygos pristatymo konkurso „Facebook” paskyros sekėjai taip pat galės dalyvauti papildomuose konkursuose ir laimėti šaunius prizus. Konkurso organizatoriai tiki, kad dalyvavimas konkurse bus įsimintina patirtis, padėsianti ne tik atsiskleisti naujiems gabumams, bet ir pažvelgti į literatūrą kitu žvilgsniu. Dalyviai turi įsigilinti į pasirinktą knygą, paieškoti, kuo ji galėtų būti ypatinga ne tik jiems patiems, bet ir kitiems skaitytojams. Konkurso organizatoriai tikisi, kad šiemet konkursas pritrauks dar daugiau mėgstančių skaityti ir norinčių išbandyti save žmonių.

Konkursą organizuoja – Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija

Konkurso partnerė – Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija

Pagrindinis informacinis partneris – Lietuvos radijas ir televizija

Rėmėjai: „Regionų naujienos“,„Antanukas.lt“, internetinis knygynas „Patogupirkti.lt“, leidybos namai „Terra Publica“, leidykla „Vaga“, leidykla „Gelmės“, leidybos įmonė „Svajonių knygos“, „Urtės tekstilė“, „Gera dovana“, „Syvas.lt“.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.