Nauja mobilioji programėlė „Draugoteka“: vaikus ir jaunimą pažaisti kviečia bibliotekos

Panevėžio, Klaipėdos ir Kauno apskričių bibliotekos siūlo 10-15 metų vaikams ir paaugliams prasmingą, naudingą ir kokybišką laisvalaikį. Ši paslauga yra prieinama per naują, inovatyvią ir nemokamą mobiliosios programėlę, vadinamą „Draugoteka”, kuri yra pritaikyta „Android” ir iOS operacinėms sistemoms mobiliesiems įrenginiams. Tai yra puiki galimybė jaunimui praleisti laiką naudingai ir įdomiai, o taip pat padėti jiems geriau suprasti save ir užmegzti kokybiškus socialinius ryšius.

Programėlės pavadinimas „Draugoteka” akcentuoja, kad tai yra vieta, kur renkasi draugai ir su jais galima susipažinti. Ši programėlė buvo sukurta kartu su Norvegijos partneriais „Black Book AS” siekiant kelių svarbių tikslų: paskatinti vaikus ir paauglius skaityti, padėti geriau suprasti save, išmokyti užmegzti kokybiškus socialinius ryšius ir surasti tikrus draugus. Tikimės, kad pasirinkta žaidimo forma bus patraukli ir vertinga jaunajai kompiuterių, išmaniųjų telefonų ir socialinių tinklų kartai. Be to, tikimės, kad tėvai, globėjai, mokytojai, psichologai ir socialiniai darbuotojai padės populiarinti šią programėlę. Tai pasakojo Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Regiono bibliotekų strateginės plėtros skyriaus projektų vadovė Raimonda Gvozdienė.

„Draugoteka” yra programėlė, kurioje žaidėjas bibliotekos erdvėse sutinka penkis nepažįstamus paauglius su skirtingais pomėgiais, įpročiais, būdais ir patirtimis – Joną, Klaudiją, Luną, Saulę ir Eliją. Žaidėjo užduotis yra susidraugauti su jais ir surinkti kuo daugiau tikrą draugystę žyminčių širdelių. Nepažįstamieji, tapdami žaidėjo draugais, pasakoja savo istorijas, kaip sprendė sunkias gyvenimo problemas ir kaip knygos padėjo suprasti svarbius dalykus.

Be to, „Draugoteka” atlieka terapinę funkciją, nepamokslaudama ir neįkyriai vaikui ar paaugliui parodys, kaip ir kur gali ieškoti pagalbos, atsakymų į rūpimus klausimus. Tai pasakojo Raimonda Gvozdienė, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Regiono bibliotekų strateginės plėtros skyriaus projektų vadovė.

„Draugotekos” programėlėje paminėtos knygos artimiausiu metu bus prieinamos 39 Panevėžio, Klaipėdos ir Kauno regionų viešosiose bibliotekose, kuriose bus įrengtos specialios lentynos. Kiekvienai bibliotekai bus perduota po 77 naujų knygų. Be to, įgyvendinant projektą, tose pačiose 39 bibliotekose bus baigiami įrengti knygomatai, kurie leis jauniesiems skaitytojams pasiimti ar grąžinti knygas nekontaktiniu būdu, bet kuriuo jiems patogiu laiku, naudojantis mobiliąja programėle.

Be to, bus sukurtos specialios edukacinės programos. „Draugotekos” pristatymo renginiai vyks bibliotekose vasario 6-28 dienomis. Tiksliai renginių datos gali skirtis, todėl kviečiame susisiekti su savo biblioteka arba stebėti informaciją interneto svetainėse ir socialiniuose tinkluose. Žaidimą į savo telefoną ar planšetę galite atsisiųsti čia:

Projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka” vykdytojai ir partneriai yra Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešoji biblioteka ir Kauno apskrities viešoji biblioteka. Šis projektas finansuojamas 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonės „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas” lėšomis, skirtomis 219 978 Eur. Daugiau informacijos apie šį projektą galite gauti susisiekę su Raimonda Gvozdienė, tel. 8 669 50674.