Informacija
iBiblioteka
DUK

Metai su knyga: bibliotekos ir garsūs žmonės kviečia skaityti knygas visus metus

Metai su knyga: bibliotekos ir garsūs žmonės kviečia skaityti knygas visus metus

Šiemet Lietuvos viešosios bibliotekos organizuoja skaitymo skatinimo akciją „Metai su knyga”, kurios metu visoje šalyje vyks susitikimai su rašytojais ir kitais menininkais. Ši akcija yra stiprus pastiprinimas septynerius metus gerbėjų skaičių didinęs „Vasara knyga” skaitymo iššūkiui.

Skaitymo ambasadoriai

Skirtingais metų laikais žmonės skaito knygas dėl įvairių priežasčių, tačiau naujoji bibliotekų iniciatyva „Metai su knyga” kviečia skaityti visus metus ir atrasti naujus autorius, žanrus ir net naujas knygų formas, pavyzdžiui, garsines knygas. Ši iniciatyva subūrė tris skaitymo ambasadorius: dailininkę Sigutę Ach, rašytoją Iloną Ežerinytę ir dainininkę, aktorę, rašytoją Jurgą Šeduikytę. Kiekvienas ambasadorius, bendradarbiaudamas su bibliotekų ir literatūros specialistais, išrinks sezono knygas ir surengs 18 susitikimų su skaitytojais skirtinguose Lietuvos kampeliuose. Projekte naudojamos knygos bus atrinktos orientuojantis į populiarią, aktualią, turinčią išliekamąją vertę literatūrą, plėtojant kokybiškos literatūros prieinamumą, ugdant visuomenės kūrybingumą ir kultūrinį išprusimą. Be gyvo bendravimo, organizatoriai numato ir virtualius susitikimus su ambasadoriais, siekdami pasiekti kuo daugiau žmonių.

Literatūrinės edukacijos

„Metai su knyga” veiklų tvarkaraštį papildys literatūrinės edukacijos skirtingo amžiaus skaitytojams ir bendruomenėms. Vaikus į edukacijas kvies rašytojas Tomas Dirgėla, paauglius – rašytoja ir pedagogė Rebeka Una, o suaugusiuosius – teatro ir kino aktorė Emilija Latėnaitė. Per metus bus surengta 36 edukacijos renginių skirtinguose Lietuvos regionuose, kurių tikslas – skatinti kūrybiškumą, bendruomeniškumą, saviraišką ir skaitymo kultūrą.

Skaitymo manifestas

„Skaitymo manifestas” yra vienas iš „Metai su knyga” projekto tikslų, kurio metu organizatoriai ieškos atsakymo į klausimą „Kodėl skaityti yra gera?”. Šis manifestas bus kuriamas per metus vyksiančiuose susitikimuose ir edukacijose, o projekto sumanytojai tikisi, kad šis interaktyvus būdas padės skatinti skaitančių bendruomenių kūrimąsi, stiprinti bibliotekų ir bendruomenių ryšius ir įtraukti Lietuvos regionų bendruomenes į skaitymo skatinimo veiklas.

„Skaitymo manifestas” ir visos projekto naujienos bus skelbiamos svetainėje www.vasarasuknyga.lt ir socialiniuose tinkluose. Be to, nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. vyks ir tradicinis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga”.

Akcijos organizatoriai – Kauno apskrities viešoji biblioteka, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, Lietuvos audiosensorinė biblioteka. Projektą „Metai su knyga“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.