Informacija
iBiblioteka
DUK

Kviečiame į Kultūros paso edukacijas bibliotekoje

Kviečiame į Kultūros paso edukacijas bibliotekoje

Kauno apskrities viešoji biblioteka siūlo net septynias Kultūros paso edukacijas, skirtas įvairaus amžiaus moksleiviams. Šios edukacijos vyksta keturiuose skirtinguose bibliotekos skyriuose. Moksleivių grupės yra kviečiamos dalyvauti Interaktyviame Knyguočių protmūšyje (nuotolinė paslauga), Knyguočių protmūšyje, Spaudžiam meną: nuo raidės iki vaizdo, Dekoratyvinėje skulptūroje prabyla: Vokiškai. Rusiškai. Angliškai, Pažinti Kauno istoriją ir jos asmenybes (nuotolinė paslauga), Pasakų istorijose, Pažinti popieriaus istoriją ir sužinoti, kaip jį išsaugoti (1-12 klasėms). 

Registracija į edukacijas vyksta per Kultūros paso sistemą.

Kultūros paso edukacijos bibliotekoje:

Interaktyvus KNYGUOČIŲ protmūšis (Nuotolinė paslauga)
Vaikų literatūros skyrius
K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2

Ar esi knygų mėgėjas arba jas laikai savo priešu numeriu 1? Nustebinsi, sužinojęs, kad knygų ir tekstų esame apsupti beveik visada, net jei tuo metu jų neskaitome. Net jei nesi didelis knygų gerbėjas (nors tikimės, kad taip nėra), gali būti, kad apie jas žinai daugiau, negu manei. Todėl priimk bibliotekininkų iššūkį ir dalyvauk interaktyviame Knyguočių protų mūšyje su savo draugais! Šios nuotolinės edukacijos metu sužinosi daug tikėtinų ir neįtikėtinų faktų apie literatūrą, knygas, rašytojus ir skaitymą, kuriuos galėsi pritaikyti tiek pamokose, tiek bendraudamas su draugais. Suprasi, kad mokytis ir skaityti ne tik labai naudinga, bet ir smagu! Temos ir užduotys parengtos skirtingoms klasėms, todėl edukacijoje gali dalyvauti 1-4 klasių mokiniai. Nedvejok ir sužinok, koks knyguočius esi tu!

Kam skirta: 1–4 kl. mokiniams
Trukmė: 45 min.
Kaina mokiniui: 2 Eur

Užsisakyti paslaugą galite čia.

Knyguočių protmūšis
Vaikų literatūros skyrius
K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2 arba užsakovo įstaigoje (išvažiuojamasis)

Ar mėgsti skaityti knygas ir negali įsivaizduoti savo dienos be jų? O gal knygos yra tavo priešas numeris 1? Nustebinsi, sužinojęs, kad knygų ir tekstų esame apsupti beveik visada, net jei tuo metu jų neskaitome. Net jei nesi didelis knygų gerbėjas (nors tikimės, kad taip nėra), gali būti, kad apie jas žinai daugiau, negu manei. Todėl priimk bibliotekininkų iššūkį ir su savo draugais dalyvauk Knyguočių protų mūšyje! Šios edukacijos metu sužinosi daug tikėtinų ir neįtikėtinų faktų apie literatūrą, knygas, rašytojus ir skaitymą, kuriuos galėsi pritaikyti tiek pamokose, tiek bendraudamas su draugais. Suprasi, kad mokytis ir skaityti ne tik labai naudinga, bet ir smagu! Temos ir užduotys parengtos skirtingoms klasėms, todėl edukacijoje gali dalyvauti 2-4 klasių mokiniai. Nedvejok ir sužinok, koks knyguočius esi tu! Iki.

Kam skirta: 2–4 kl. mokiniams
Trukmė: 45 min.
Kaina mokiniui: 2 Eur

Užsisakyti paslaugą galite čia.

Spaudžiam meną: nuo raidės iki vaizdo
Meno ir muzikos skyrius
K. Donelaičio g. 8

Ieškai atsakymų, kas gali būti menas ir ar jį galima rasti tik muziejuose ir galerijose? O gal norėtum su menais ką nors nuveikti? Šioje edukacijoje moksleiviai gali apjungti savo kasdieninio gyvenimo aktualijas su keistomis, įdomiomis ir negirdėtomis modernaus meno srovėmis, o kartu sukurti nestandartinį klasės sienraštį. Tapti iliustratoriais, dizaineriais ir leidėjais, kurdami savo grupės leidinį, patys nuspręs, ką nori jame paskelbti, kokią spaudos grafiką naudoti, kaip kurti iliustracijas ir kaip susimaketuoti spaudinį. Šiame kūrybiniame procese vaikai iš arti susipažins su skirtingomis meno technikomis ir srovėmis, grafinio dizaino galimybėmis. Čia išmesime taisykles ir įjungsime fantaziją bei kūrybiškumą.

Kam skirta: 3–6 kl. mokiniams
Trukmė: 90 min.
Kaina mokiniui: 4 Eur

Užsisakyti paslaugą galite čia.

Dekoratyvinė skulptūra prabyla: Vokiškai. Rusiškai. Angliškai
Skaitytojų aptarnavimo skyrius
K. Donelaičio g. 8

Kviečiame Jus į patyriminę ekskursiją, kurios metu galėsite atrasti Kauno architektūrines vertybes ir dar kartą pagilinti savo užsienio kalbos žinias (pasirinktinai: vokiečių, rusų arba anglų kalba). Ši ekskursija vyks maršrutu Kauno V. Putvinskio gatvė – Santaka, o kūrybiškai panaudosite savo kalbos žinias ir susipažinsite su dekoratyvine skulptūra Kaune. Ši patyriminė ekskursija garantuoja naujas žinias ir gerus įspūdžius.

Kam skirta: 7–9 kl. mokiniams
Trukmė: 90 min.
Kaina mokiniui: 3 Eur

Užsisakyti paslaugą galite čia.

Pažink Kauno istoriją ir jos asmenybes (Nuotolinė paslauga)

Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centras
K. Donelaičio g. 8

Metu nuotolinio edukacinio užsiėmimo „Pažink Kauno istoriją ir jos asmenybes“ turėsite galimybę susipažinti su elektroniniais žinynais „Kaunas: datos ir faktai“ (https://datos.kvb.lt/) ir „Žymūs Kauno žmonės: atminimo įamžinimas“ (http://atminimas.kvb.lt/), kurie padės papildyti Lietuvos istorijos žinias Kauno miesto istorijos žiniomis. Be to, mokysitės kūrybiškai pritaikyti šias žinias ir susipažinsite su įvairių tautų kultūros paveldo objektais Kaune. Lavinsite informacijos paieškos įgūdžius, atliksite kritinį informacijos vertinimą skatinančias užduotis. Ši edukacija skirta smalsiems ir istorinių žinių ištroškusiai klasei.

Kam skirta: 8–12 kl. mokiniams
Trukmė: 45 min.
Kaina mokiniui: 2 Eur

Užsisakyti paslaugą galite čia.

Pasakų istorijos
Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centras
K. Donelaičio g. 8

Edukacinis užsiėmimas „Pasakų istorijos“ susideda iš trijų dalių. Pirma, dalyviai bus supažindinami su pasakų Europoje ištakomis, taip pat ir su kitų pasaulio šalių pasakų rinkiniais, tokių kaip „Tūkstantis ir viena naktis“, „Kaukazo pasakos“, „Japonų pasakos“ ir kt. Bus pristatoma lietuvių pasakojamoji tautosaka, taip pat svarbūs jai žmonės kaip S. Daukantas, J. Basanavičius, J. Balys, A. Giedrius, o bibliotekoje bus rodomos jų senosios pasakų knygos, paskaitoma pasakų pavyzdžių. Po to, susipažinus su senaisiais tekstais, mokiniai komandose kurs savo pasakas. Burtų keliu išsitraukę lapelius su pasakų veikėjais, vieta ir kt., mokiniai turės juos panaudodami sukurti savo pasakas. Ant lapelių edukacinio užsiėmimo dalyviai ras nuspėjamų ir netikėtų pasakų elementų, tad tikrai prireiks pasitelkti kūrybiškumą, o kiekviena sukurta pasaka bus unikali. Dirbant komandose pasakos bus užrašomos, o edukacinis užsiėmimas baigiamas kūrinių pasidalinimu ir draugišku jų aptarimu.

Kam skirta: 3–6 kl. mokiniams
Trukmė: 60 min.
Kaina mokiniui: 2 Eur

Užsisakyti paslaugą galite čia.

Pažink popieriaus istoriją ir sužinok kaip jį išsaugoti
Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centras
K. Donelaičio g. 8

Mokymosi procese mokiniai įgys žinių apie senųjų knygų popieriaus gamybos skirtumus nuo dabartinių ir sužinos, kaip galima saugiai išsaugoti popieriaus gyvenimą prevenciniu konservavimu. Dalyviai padės sustabdyti įplyšusio popieriaus pažeidimus ir atkurs prarastas lapo dalis, taip pat susipažins su restauratoriaus profesija. Mokymasis susideda iš dviejų dalių, kurios apima dokumento ir jo turinio išliekamosios vertės supratimą. Mokiniai bus skatinami būti atidūs, kantrūs ir atsakingi, suprasti dokumento išsaugojimo svarbą.

Kam skirta: 4–9 kl. mokiniams
Trukmė: 60 min.
Kaina mokiniui: 4 Eur

Užsisakyti paslaugą galite čia.

„Dada: tarp poezijos ir muzikos“
Muzikos ir meno skyrius
K. Donelaičio g. 8

Šis edukacinis užsiėmimas yra skirtas supažindinti dalyvius su dadaizmu, XX amžiaus antrajame dešimtmetyje susikūrusiu (anti)meniniu judėjimu. Dalyviai turės galimybę išmokti individualios kūrybos ir bendrakūrybos metodus, remiantis „pasidaryk pats” filosofija ir tvariu požiūriu į medžiagų naudojimą. Teorinėje dalyje bus aptariamos dada judėjimo ištakos ir filosofija, žymiausi judėjimo atstovai, dada ir muzikos ryšiai, reikšmė meno istorijai bei šiandieninei kultūrai.

Kūrybinėje dalyje dalyviai taps dada kūrėjais ir išbandys unikalias menines praktikas, kurdami koliažą ir garso eilėraštį. Šis užsiėmimas yra puiki terpė atrasti savo kūrybiškumą, pasisemti kūrybinio įkvėpimo ir maištingos dvasios iš XX a. pradžioje gyvenusių menininkų.

Dadaizmas buvo svarbus XX amžiaus menininkų judėjimas, kuris pabrėžė atsitiktinumą, absurdą ir provokaciją. Dadaistai siekė iššaukti žiūrovų reakcijas ir pakeisti tradicinį meno suvokimą. Šis judėjimas turėjo didelę įtaką vėlesniems menininkams ir yra svarbus meno istorijai.

Dalyvavimas šioje edukacinėje veikloje gali padėti dalyviams išplėsti savo kūrybinius gebėjimus ir supratimą apie meno istoriją bei kultūrą. Tai taip pat gali būti puiki proga susipažinti su kitais kūrybingais žmonėmis ir bendrauti su jais.

Kam skirta: 9–10 kl. mokiniams
Trukmė: 90 min.
Kaina mokiniui: 3 Eur

Užsisakyti paslaugą galite čia.

Senasis knygos menas
Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centras
K. Donelaičio g. 8

Ši edukacija skirta supažindinti dalyvius su tradicine knygrišyste, istorinių įrišių dekoravimo menu ir ugdyti kultūros paveldo vertės suvokimą. Dalyviai turės galimybę išmokti apie senųjų knygų sandarą, naudotas medžiagas ir įrišimo technikas, taip pat pristatyti populiariausius XV-XIX a. knygų įrišių puošybos būdus.

Praktinėje dalyje dalyviai išmoks atlikti istorinį knygos viršelio įrišimą, naudojant ilgadygsnį rišimą per nugarėlės įpjovas, ir parodys, kaip dekoruoti knygos viršelį ksilografine technika. Dalyvavimas šioje edukacinėje veikloje gali padėti dalyviams ugdyti tvarų požiūrį į popieriaus naudojimą, skatinti jų kūrybiškumą, atidumą, istorinį smalsumą ir suvokimą, kad knygos viršelis gali būti informatyvus meno kūrinys.

Knygos įrišimo amatas yra senas ir svarbus amatas, kuris gyvuoja Europoje nuo V a. Bėgant laikui daugėjo įrišimo būdų, keitėsi viršelių medžiagų ir dekoro mados. Ši edukacija suteiks dalyviams galimybę sužinoti daugiau apie knygrišystės istoriją ir tradicijas, taip pat išmokys praktinių įgūdžių, kurie gali būti naudingi ateityje.

Dalyvavimas šioje edukacinėje veikloje taip pat gali padėti dalyviams suprasti, kad knygos yra daugiau nei tik teksto lapai, o jos viršelis gali būti informatyvus meno kūrinys. Tai gali padėti ugdyti kultūros paveldo vertės suvokimą ir skatinti dalyvius gerbti ir saugoti knygas kaip svarbią kultūros dalį.

Kam skirta: 9–10 kl. mokiniams
Trukmė: 90 min.
Kaina mokiniui: 7 Eur

Užsisakyti paslaugą galite čia.

Jausmų ir emocijų ženkliukai
Vaikų literatūros skyrius
K. Donelaičio g. 8

Šis edukacinis užsiėmimas yra skirtas vaikams, kad jie galėtų atrasti, kad literatūra ir konkrečios knygos gali veikti kaip savęs ir jausmų pažinimo priemonė. Dalyviai turės galimybę skaityti knygas apie jausmus ir emocijas, pasirenkamas atsižvelgiant į dalyvaujančiųjų amžių ar specialiuosius poreikius. Skaitydami pasirinktus kūrinius, dalyviai kels klausimus apie jausmus, kaip jie kyla, kaip juos atpažinti ir ką su jais daryti.

Siekiant parodyti, kad ne visada mūsų emocijas ir jausmus kiti supranta teisingai, dalyviai gamins ženkliukus sau ir savo draugui. Gautus rezultatus palyginsime ir aptarsime tam, kad pamatytume skirtumus, kaip mes matome save ir kaip mus mato bei supranta kiti. Dalyviai taip pat turės galimybę išreikšti savo jausmus ir emocijas per kūrybinę veiklą.

Šis užsiėmimas yra puiki proga ugdyti vaikų kūrybiškumą ir skatinti juos domėtis savo jausmais ir emocijomis. Dalyvavimas šioje edukacinėje veikloje taip pat gali padėti vaikams geriau suprasti save ir kitus, gerbti kitų nuomones ir išmokti bendrauti su kitais. Tai taip pat gali padėti vaikams geriau susidoroti su savo jausmais ir emocijomis, o tai yra svarbu jų emociniam ir socialiniam vystymuisi.

Kam skirta: 1–6 kl. mokiniams
Trukmė: 45 min.
Kaina mokiniui: 3 Eur

Užsisakyti paslaugą galite čia.