Informacija
iBiblioteka
DUK

Kultūra ir aš karo akivaizdoje. Pokalbių ir istorijų vakaras

Kultūra ir aš karo akivaizdoje. Pokalbių ir istorijų vakaras

Ukrainoje jau daugiau nei metus vyksta plataus masto karas, kuris nusinešė daugybę žmonių gyvybių ir priverstų tūkstančius palikti savo namus. Ši tragedija ne tik žlugdė žmonių gyvenimus, bet ir kultūrą bei meną. Lietuvoje apsigyveno tūkstančiai ukrainiečių, kurie savanoriauja ir padeda savo tautiečiams.

Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia visus susidomėjusius gegužės 15 dieną, pirmadienį, 18 val. atvykti į pokalbių ir istorijų vakarą. Savanorė Violeta Tamelytė ir ukrainietė Oksana Mentkevič, radusios saugų prieglobstį Jonavoje, pasidalins savo patirtimis, nuotraukomis ir pasakojimais. Tai puiki proga sužinoti daugiau apie Ukrainos karą ir parodyti solidarumą su ukrainiečiais.

Violeta apie save:

„Esu Vilniuje įsikūrusios asociacijos „Šesios AM“ bei paramos ir labdaros fondo „Jonaviečiai padeda“ savanorė. Keturis kartus vykau į Ukrainą su humanitarinės paramos misijomis. Per jas pamačiau, kaip gyvena civiliai sąlyginai saugiose zonose ir gyvenimą fronte, Bachmute. Pasitelkusi fotografiją parodysiu humanitarinės paramos kelią iš Lietuvos į karo zoną“.

Oksana apie save:

„Esu kilusi iš Balaklijos miestelio, Charkivo apskrities. Ukrainoje baigiau menų universitetą, ukrainiečių filologiją. Puoselėju savo šalies papročius, kultūrą, mokiausi pas geriausius Ukrainos amatininkus vyšivankos siuvinėjimo, lėlyčių motankų meno. Šią aistrą įžiebė senelis. Jis kišenėje visada turėdavo medžiagos skiautelių, pagaliukų, iš kurių sukdavo motankas ir sekdavo apie jas pasakas. Pasidalysiu su jumis šių lėlyčių istorija ir subtilybėmis“.

Renginyje galėsite už auką įsigyti Oksanos ir kitų ukrainiečių rankų darbo lėlyčių – motankų. Jūsų aukos virs humanitarine pagalba, kurią Violeta išveš į Ukrainos karštuosius taškus.

Ateikite, išgirskite jų istorijas ir pasidalykite savo mintimis!

Atviresniems pokalbiams palaikyti būsite vaišinami aukštos klasės rūšine kava. Dėkojame OKava.lt.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.