Informacija
iBiblioteka
DUK

Kauniečiai ir miesto svečiai savaitgalį ieškojo naujų literatūrinių galaktikų

Kauniečiai ir miesto svečiai savaitgalį ieškojo naujų literatūrinių galaktikų

Šeštadienį, ketvirtąją Kauno literatūros savaitės dieną, vyko renginys „Aklas pasimatymas su knyga”, kuris įrodo, kad literatūra ir knygos vis dar yra svarbios žmonių gyvenime. Šis renginys jau trečius metus iš eilės organizuojamas Kauno apskrities viešosios bibliotekos ir sulaukia didelio susidomėjimo ne tik iš Kauno gyventojų, bet ir iš miesto svečių. Šiemet renginyje dalyvavo per 2000 žmonių. „Aklo pasimatymo su knyga” metu buvo išdalinta daugiau nei pusantro tūkstančio knygų, kurias padovanojo bibliotekai Kauno miesto gyventojai, bibliotekos darbuotojai, kultūros įstaigų, verslų, švietimo įstaigų atstovai ir kiti knygas skaitantys žmonės. Šis renginys yra puiki proga skleisti knygų kultūrą ir skatinti žmones skaityti.

Kvietė atrasti naujas planetas

Kauno apskrities viešoji biblioteka studentų skvere pakvietė į simbolinę kelionę po kosmosą, siekiant atrasti naujas kosmines stotis, planetas ir dar nežinomas galaktikas. Renginyje buvo sukurta jauki kosminė erdvė, kurią sukūrė bibliotekos vyresnioji metodininkė Alė Volkova. Šią erdvę puošė VšĮ Palaimintojo Jurgio Matulaičio Montesori mokyklos mokinių pagamintos Saulės sistemos planetos, o jos centre stovėjo didelė nepažinta planeta.

„Šiemet kvietėme renginio dalyvius pasinerti į literatūrinę kelionę ir atrasti naujas planetas. Taip metaforiškai susiejome žmogaus gyvenimą su knygomis. Galima sakyti, kad perkeltine prasme kiekvienas iš mūsų gyvename tam tikroje planetoje su savitu kraštovaizdžiu, žmonėmis, tradicijomis. Vaikystėje mūsų pasaulėžiūrą ir vertybes stipriai formuoja tėvai, artimi žmonės ir mus supanti aplinka, o augdami mokomės, tobulėjame ir kasdien nustebiname save naujais atradimais. Išmokus skaityti literatūra tampa vienu iš būdų, leidžiančių plėsti akiratį, pažinti naujas šalis neišvykstant iš namų, suprasti kitokius žmones nei mes, o tuo pat metu sužinoti daugiau ir apie save. Todėl kiekviena perskaityta knyga yra tarsi naujai atrasta planeta mūsų gyvenimo visatoje.“ – renginio idėja dalijasi Kauno apskrities viešosios bibliotekos viešųjų ryšių specialistė Edita Majauskaitė.

Literatūra grįžta į madą

Šeštadienį renginyje „Aklas pasimatymas su knyga” dalyvavo ne tik Kauno miesto gyventojai, bibliotekos partneriai, lankytojai ir bičiuliai, bet ir daugybė kultūros ir literatūros pasaulio atstovų, rašytojų, aktorių, studentų ir svečių iš įvairių pasaulio šalių, kurie gyvena Lietuvoje.

„Džiaugiamės, kad renginys kasmet pritraukia vis didesnę auditoriją, žmonės sustoja, bendrauja, domisi akcijos idėja ir negali patikėti, kad už knygas nereikia mokėti. Naujus skaitinius rinktis gali ir lietuviškai neskaitantys žmonės, ir patys mažiausieji. Labai smagu susipažinti su literatūrą mėgstančiais žmonėmis ir stebėti, kiek daug džiaugsmo sukelia naujos knygos ieškojimas nematant jos viršelio.“ – Akimirkomis iš Aklo pasimatymo su knyga dalijasi akcijos organizatorė, Kauno apskrities viešosios bibliotekos Skaitymo skatinimo grupės vadovė Laura Lukoševičiūtė.

Kauno apskrities viešoji biblioteka dėkoja visiems, kurie prisidėjo prie renginio ir dalyvavo jame, parodydami savo meilę literatūrai. Biblioteka tiki, kad „Aklas pasimatymas su knyga” taps metine tradicija, kuri pritrauks dar daugiau skaitytojų.

„Labai norime padėkoti Kauno literatūros savaitės organizatoriams, prie akcijos prisijungusiems partneriams ir visiems knygas atnešusiems žmonėms. Be jūsų indėlio nebūtume galėję pakviesti literatūros entuziastų atrasti naujas, galbūt jau ir pamirštas knygas. Pažadame, kad kitais metais galėsime žmonėms dovanoti dar didesnę literatūrinę šventę.“ – teigia L. Lukoševičiūtė.

Renginio akimirkas pamatyti kviečiame vaizdo įraše.