Kaune iškilmingai atidaryta modernizuota Ąžuolyno biblioteka: prasidėjo atidarymo renginių maratonas

Bibliotekos atidarymo nuotrauka

Sausio 19 dieną, po pustrečių metų trukusios rekonstrukcijos, Kaune iškilmingai duris atvėrė rekonstruota Ąžuolyno biblioteka, lankytojus pasitinkanti su bene moderniausiu šalyje interjeru, parku bibliotekoje, poilsio oazėmis, šiuolaikiškomis darbo vietomis ir, žinoma, knygomis, laukiančiomis išsiilgtų skaitytojų.

Atidarymo šventėje sveikinimo žodžius tarė Lietuvos Respublikos kultūros ministras Simonas Kairys ir bibliotekos direktorė Edita Urbonavičienė, o Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios kapelionas, kunigas Tomas Karklys palaimino Ąžuolyno biblioteką.

Pasak LR kultūros ministro Simono Kairio, šiuolaikinė biblioteka turi atitikti visus šiuolaikinio žmogaus poreikius, kurie neapsiriboja vien gausiais knygų fondais, nors jie, žinoma, išlieka viena esminių bibliotekos vertybių: „Taip pat labai svarbu ir kokybiškos paslaugos, prieinamumas įvairioms visuomenės grupėms, šiuolaikinės technologijos, galų gale – ir jauki, komfortiška aplinka. Neabejoju, kad po rekonstrukcijos į bibliotekos erdves grįšiantys lankytojai įvertins visus šiuos privalumus ir dar dažniau pravers Ąžuolyno bibliotekos duris.“

Gausus būrys kauniečių bei miesto svečių aplankė modernizuotą biblioteką, dalyvavo ekskursijose ir renginiuose bei susipažino su naujomis erdvėmis. Visą popietę bibliotekoje šurmuliavo įvairūs renginiai – Žvaigždžių salėje koncertavo atlikėjas Linas Adomaitis su grupe, Ąžuolo salėje apie įspūdingą Kauno modernizmo kelią pasakojo architektūros istorikas dr. Vaidas Petrulis, Parko skvere lankytojus stebino šokio trupė Ulna bei performanso meistras Gediminas Jurgelevičius, šventinį tortą visiems svečiams pjaustė ir vaišino Kultūros ministras S. Kairys ir bibliotekos direktorė E. Urbonavičienė.

„Kadangi esame biblioteka parke ir įsileidžiame parką į biblioteką, lankytojus pasitinka poilsio oazės su žaliuojančia parko žaluma. Aš tikiu, kad mes nesustosim ir taip pat vieną po kitos atversime iki šiol nemodernizuotas bibliotekos erdves – kol visose erdvėse sužaliuos parkas. Tad atverkime duris atokvėpiui ir įkvėpimui!“ – kalbėjo Ąžuolyno bibliotekos direktorė Edita Urbonavičienė.

Atidarymo mėnesio renginiai

Pasibaigus atidarymo savaitgaliui, renginių maratonas tęsis beveik pusantro mėnesio truksiančia programa, kurioje gausu veiklų atokvėpiui ir įkvėpimui. Jau sausio 23 d. lankytojai kviečiami į edukaciją „Iškiliosios grafikos atvirukas iš Ąžuolyno“, o sausio 30 d. visų lauksime grupės „Sakai“ koncerte, kuris vyks Žvaigždžių salėje.

Ąžuolyno biblioteka su nauju kvėpavimu atnaujina ir knygų klubą. Kviečiame sausio 25 d. pradėti naująjį „Ąžuolyno skaitytojų klubo“ sezoną. Pirmojo susitikimo metu keliausime po atnaujintas atokvėpio ir įkvėpimo erdves, rinksimės jaukiausią skaitymo ir diskusijų kampelį bibliotekoje bei kartu kursime skaitytojų klubo taisykles.

Sausio 31 d. startuos naujas pokalbių klubas „Pasibalbatuokim“. Kaip teigia klubo iniciatorė sociologė Ieva Dryžaitė, tikslas yra kurti pagarbią ir mūsų pažinimo ribas plėtojančią dialogo kultūrą, o pokalbių temos varijuos nuo tarpusavio santykių praktikų, tarpkultūrinių ir kartų ypatumų, darbo sampratos kaitos, technologijų poveikio kasdienybei, meno kūrinių interpretacijų iki globalių nelygybės apraiškų, rizikų bei galimybių aptarimo.

Vasario 1 d. bus galima apsilankyti Kristinos Petrauskės paskaitoje „Raganų gaudymo šimtmetis Kaune“. Kalbėsime apie istorinius mitus, kurie itin plačiai įsigalėję mūsų istorinėje vaizduotėje, plačiau pažiūrėsime į tai, kokį atspaudą mūsų miestui paliko raganų gaudymo šimtmetis.

Vasario mėn. pakviesime apsilankyti kino pavasario filmų peržiūrose Žvaigždžių salėje – 6 d. žiūrėsime „Mažytė mama“ (Petite Maman), 15 d. „Pirmoji karvė“ (First Cow), 23 d. „Arthur Rambo“.

Lankytojų laukia daugybė renginių, parodų atidarymų, knygų pristatymų kūrybinių dirbtuvių, mokymų bei kitų veiklų.

Susitikime modernizuotoje Ąžuolyno bibliotekoje!

Kviečiame sekti informaciją apie Ąžuolyno bibliotekos atidarymo renginius svetainėje azuolynobiblioteka.lt. Taip pat Facebook (Ąžuolyno biblioteka) arba Instagram (@azuolyno_biblioteka) paskyrose.

Renginių metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Atidarymo renginių rėmėjai
Bundu bakery, Gardėsis, Prezo, Elmenhorster, Bella toscana, UAB Osama (Kubuš), Kasdienybės Bakehouse, Volfas Engelman Nealkoholinis (Vanduo Uniqa), Pelėdų kava

Bibliotekos pastato modernizavimas finansuotas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, įgyvendinant du investicijų projektus: Nr. 04.3.1-VIPA-V-101-01-0001 „Bibliotekos pastato, esančio Radastų g. 2, atnaujinimas, didinant energijos vartojimo efektyvumą“ ir Nr. 07.1.1-CPVA-V-304-01-0018 „Kauno apskrities viešosios bibliotekos modernizavimas“.

Ąžuolyno bibliotekos, pastato Radastų g. 2, modernizavimo projekto vadovas Raimundas Labutis, architektai Ramūnas Grubinskas ir Laura Amankavičiūtė, interjero architektė Laima Čijunskaitė. Pastato autorius ir architektas Boleslovas Zabulionis.