Informacija
iBiblioteka
DUK

Bibliotekų specialistai kels kompetencijas komunikacijos srityje

Bibliotekų specialistai kels kompetencijas komunikacijos srityje

Kauno apskrities viešoji biblioteka pradeda vykdyti projektą, kurio pavadinimas yra „Sėkminga komunikacija partnerystėms vystyti“. Šis projektas finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir skirtas padidinti bibliotekų specialistų kompetencijas. Projekto tikslas yra gerinti bibliotekų specialistų gebėjimus bendradarbiauti su kitomis organizacijomis ir partneriais, siekiant vystyti bibliotekų paslaugas ir veiklą.

Projekto tikslas yra padidinti Kauno regiono savivaldybių viešųjų ir mokyklų bibliotekų specialistų kompetencijas komunikacijos srityje. Šių kompetencijų kėlimas yra skirtas tam, kad bibliotekos galėtų efektyviau pritraukti potencialius rėmėjus ir bendradarbiauti su kitomis organizacijomis, siekiant finansavimo, plėtros ir įgyvendinimo regiono bibliotekų idėjoms.

Vienas iš svarbiausių faktorių, siekiant būti matomam, žinomam ir išgirstam šiuolaikiniame amžiuje, yra efektyvi ir kryptingai nukreipta komunikacinė žinutė. Todėl verslo korporacijos, koncernai ir net mažesnės įmonės deda didelius pastangas ir investuoja į darbuotojų komunikacijos kompetencijų kėlimą ar netgi samdo komunikacijos agentūras, siekdamos pritraukti klientus ir partnerius.

Kultūros įstaigose, ypač bibliotekose, situacija yra šiek tiek kitokia, nes dažnai nėra galimybių samdyti komunikacijos agentūrų ar atestuotų specialistų. Bibliotekų darbuotojai turi vadovautis savo ribotomis komunikacinėmis žiniomis, kurias reikia nuolat atnaujinti ir tinkamai valdyti šiame dinamiškame amžiuje.

Balandžio mėnesį kviesime bibliotekų specialistus į virtualius ir interaktyvius socialinių tinklų marketingo mokymus. Šias mokymus ves dvi žinovės savo srityse – internetinės rinkodaros ir komunikacijos specialistė Živilė Ašmenaitė, bei pedagogė, lektorė ir finansų ekspertė Vesta Ališauskienė.

Gegužės mėnesį pakviesime Kauno regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų specialistus į vienos dienos kūrybinę stovyklą, skirtą išorinei komunikacijai. Ši stovykla vyks Kėdainių M. Daukšos bibliotekoje ir padės pagilinti, įtvirtinti ir praktiškai pritaikyti komunikacijos žinias. Kūrybinę stovyklą moderuos ir mokymus ves dvi charizmatiškos lektorės: Giedrė Šopaitė-Šilinskienė, Aukok.lt portalo vadovė ir Fundraising.lt bendraįkūrėja, bei Živilė Tumasonė, Aukok.lt prekės ženklo vadovė ir Fundraising.lt bendraįkūrėja. Tikimasi, kad kūrybinės stovyklos rezultatas bus parengtas komunikacinės kampanijos planas, kuris bus įgyvendintas projekto laikotarpiu.

Šio projekto įgyvendinimo metu ne tik kelsime specialistų žinias komunikacijos srityje, bet ir sieksime glaudesnio bendradarbiavimo tarp regiono bibliotekų planuojant ir įgyvendinant komunikacinę kampaniją, kuri padidins regiono bibliotekų matomumą ir patrauklumą.

Tikimės, kad įgyvendinus šį projektą, komunikacijos žinios atvers duris ir paskatins gilesnę bendrystę tarp bibliotekų, partnerių ir lankytojų.