Informacija
iBiblioteka
DUK

Bibliotekoje vėl šurmuliuos Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Bibliotekoje vėl šurmuliuos Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Kaip ir kasmet, netrukus visose šalies bibliotekose prasidės 23-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, kurios tema šiemet yra „Kartu įveikiant krizes”. Ši savaitė skirta apibendrinti, kaip kelerius metus vykstančios įvairiausio pobūdžio krizinės situacijos turėjo įtakos bibliotekų bendruomenei. Pandemija, infodemija, informacinis triukšmas, karo ir kitos informacijos gausa, būdinga krizinėse situacijose, turėjo įtakos bibliotekų darbui, o bendruomenės, besinaudojančios bibliotekų paslaugomis, reagavo į šias situacijas įvairiais būdais. Galbūt mes visi kartu išmokome kažką naujo ir tapome atsparesni krizėms.

Kauno apskrities viešoji biblioteka balandžio 24-28 dienomis paruošė gausybę renginių, kuriuose kviečia apsilankyti.

 

Balandžio 24 d.

 

10.00 – 19.00 val. Tarptautinė šuns diena bibliotekoje.

Ar žinote, kad nuo 2016 metų Lietuvos kinologų draugija pradėjo inicijuoti Šuns dienos minėjimą kiekvienais balandžio 24-aisiais? Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia visus prisijungti prie šio renginio ir kartu su Kauno gyvūnų gerovės namais, LKD šunų elgsenos trenerių-specialistų sąjunga ir šunų dresūros mokykla „Reksas“ treneriu Egidijumi Braziu pagerbti šunis ir jų svarbą mūsų gyvenime.

10.00 val. Edukacinė paskaita su šuns dresūros treneriu Egidijum Braziu.

Renginio erdvėje Kauno apskrities viešosios bibliotekos (K. Donelaičio g. 8) paskaitos metu bus aptariamos svarbios temos, susijusios su šunų įsigijimu, jų socializacija ir vaikų elgesiu su augintiniais.

 

Balandžio 25 d.

18.00 val. Kanklių muzikos koncertas

Kviesime Jus maloniai praleisti vakarą klausantis Kanklių muzikos koncerto, kuris vyks bendradarbiaujant su Kauno A. Kačanausko muzikos mokykla ir Kauno „Vyturio” gimnazijos muzikos skyriumi.

Balandžio 26 d.

9.00–12.00 val. Mokymai gyventojams Modernizuota i.biblioteka. Funkcijos ir galimybės.

Mokymų metu Jūs turėsite galimybę susipažinti su atnaujintu elektroninių paslaugų portalo ibiblioteka.lt struktūra ir sužinoti, kaip naudotis portalu, jo galimybėmis ir vartotojo aplinka. Be to, bus pristatytos paskyros „Mano iBiblioteka” paslaugos, dokumentų paieškos pagrindai, dokumentų užsakymo, rezervavimo ir panaudos laiko pratęsimo galimybės, taip pat elektroninių knygų paieška ir jų užsakymo tvarka. Mokymų metu bus atliekamos praktinės užduotys, kurios padės įtvirtinti žinias. Po mokymų Jūs turėsite pakankamai žinių, kad galėtumėte susikurti paskyrą ir savarankiškai naudotis portalo teikiamomis paslaugomis.

Balandžio 27 d.

15.30 Indrės Beinartės knygos „Eido vasara“ pristatymas

Indrė Beinartė yra debiutuojanti rašytoja, kurios iliustruotoje knygelėje aptariamos svarbios žmogiškosios vertybės, tokios kaip užuojauta, pagarbos gamtai ir kiekvienai gyvai būtybei, gebėjimas priimti gyvenimą tokį, koks jis yra, džiaugsmas akimirkomis ir dėmesys nematerialiems dalykams.

17.30 val. KAVB knygų klubo susitikimas. Svečiuose rašytoja, aktorė Doloresa Kazragytė

Šį mėnesį knygų klubas kviečia susitikti su rašytoja ir aktore Doloresa Kazragyte, kuri 36 metus savo gyvenimo skyrė teatrui. Jos pašaukimas yra teatras, o rašymas yra aktorystės tęsinys. Doloresa Kazragytė rašo apie pasaulį, sutiktus žmones ir save, o jos knygos yra kaip išpažintis. Rašymas yra jos santykis su pasauliu, istorija ir žmonėmis. Susitikimo metu bus aptariama rašytojos kūryba.

Visos bibliotekų savaitės metu

Konkursas, kurio metu galite laimėti 50 eurų dovanų kuponą

Pakviesdami apsilankyti bibliotekoje su savo šuneliu, kviečiame dalyvauti nuotraukų konkurse „Mėgstamiausia mano šuns knyga”. Norint dalyvauti, reikia nufotografuoti savo augintinį bibliotekoje ir iki balandžio 25 dienos atsiųsti nuotrauką el. paštu komunikacija@kvb.lt. Laiške reikia nurodyti gyvūno vardą, amžių ir knygą, kuri labai patiktų jūsų augintiniui, jei jis mokėtų skaityti. Balandžio 25-ąją visos nuotraukos bus įkeltos į bibliotekos Facebook paskyrą, o iki gegužės 9 d. daugiausiai patiktukų surinkusių fotografijų autoriai gaus 50 eurų vertės dovanų kuponą PET STORE veterinarijos vaistinėje ir prekių gyvūnams parduotuvėje.

Atvirlaiškių paroda „Skaitantys žmonės“

Per bibliotekų savaitę kviečiame apsilankyti atvirukų parodoje „Skaitantys žmonės”, kuri yra sudaryta iš bibliotekos darbuotojos A. Jurevičienės asmeninio archyvo. Aušra dalijasi, kad skaitymo džiaugsmas lydi ją nuo vaikystės, o tema „Skaitantys žmonės” pradėjo dominti tik prieš trejetą metų, kai prisijungė prie tarptautinio „Postcrossing” projekto, kurio tikslas yra atvirukais sujungti žmones visame pasaulyje, nepriklausomai nuo jų šalies, amžiaus, lyties, rasės ar įsitikinimų. Atvirukai su tema „Skaitantys žmonės”, užfiksuoti menininkų ir fotografų, tarsi slepia savyje kažkokią paslaptį ir yra kaip maži meno kūriniai, primenantys, kokia didelė yra knygos galia.

Atvirlaiškių parodą rasite K. Donelaičio g. 8, I a. foje.