Atvykę į biblioteką rūšiuojame. Konkursas „Atsakingas skaitytojas“

Kauno apskrities viešoji biblioteka šiais metais vėl prisijungia prie tradicinio aplinkosauginio bibliotekų konkurso „Atsakingas skaitytojas”! Kviesime skaitytojus prisijungti ir prisidėti prie aplinkos švarinimo bei atsakingo elektronikos atliekų tvarkymo.

„Atsakingas skaitytojas” yra jau devintus metus vykstantis aplinkosauginis šalies bibliotekų konkursas. Projektas tęsis iki 2023 m. gruodžio mėnesio pabaigos ir skirtas skatinti gyventojus tinkamai rūšiuoti elektronikos atliekas bei baterijas.

Konkurso organizatorius yra Elektronikos platintojų asociacija (EPA), o partneriai – Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir Lietuvos bibliotekininkų draugija. Projektas „Atsakingas skaitytojas” suteikia galimybę saugiai atsikratyti elektronikos atliekų, perduodant jas į įgaliotų tvarkytojų rankas.

Bibliotekos, dalyvaujančios konkurse, kviečia savo skaitytojus:

• atnešti į biblioteką nebenaudojamą smulkiąją elektroniką ir senas baterijas;
  • registruotis bibliotekoje nemokamam nebenaudojamos stambiosios elektronikos įrangos išvežimui iš namų.

Projekto metu bibliotekų lankytojai gali atnešti į biblioteką nenaudojamus elektronikos prietaisus, tokius kaip plaukų džiovintuvus, elektrinius virdulius, elektroninių detalių turinčius žaislus ir pan. Baterijos turi būti dedamos į specialią EPA elektronikos atliekų surinkimo dėžutę, kurią rasite mūsų bibliotekoje K. Donelaičio g. 8.

Be to, bibliotekų lankytojai gali užpildyti nemokamą stambiosios elektronikos atliekų išvežimo iš namų formą, kurią rasite Registracijoje ir informacijoje. Formoje lankytojai nurodo savo kontaktus ir kokių stambiosios elektronikos atliekų turi namuose, o EPA surinkėjai išveš užregistruotus stambiosios elektronikos prietaisus iš gyventojų namų.

Daugiau informacijos galite teirautis bibliotekos darbuotojų, el. paštu e.antanaviciene@kvb.lt arba EPA svetainėje.