Informacija
iBiblioteka
DUK

Akcija „Padovanok šilumą bibliotekai“ – padėkime išsaugoti Ukrainos kultūros objektus

Akcija „Padovanok šilumą bibliotekai“ – padėkime išsaugoti Ukrainos kultūros objektus

Vasario 23-26 dienomis Vilniaus knygų mugėje, Kultūros ministerija kartu su partneriais kviečia prisijungti prie paramos akcijos #PadovanokŠilumąBibliotekai. Ši akcija skirta padėti atkurti šildymo sistemą Černihivo miesto M. M. Kociubinskio viešosios bibliotekos pastate Ukrainoje, kuris buvo apgadintas Rusijos raketų atakų metu. Dalyvavimas šioje akcijoje yra puiki proga parodyti savo paramą Ukrainos kultūrai ir padėti išsaugoti svarbią kultūros paveldo dalį.

Černihivo miesto M. M. Kociubinskio viešosios bibliotekos pastatas buvo apgadintas Rusijos raketų atakų metu, o 70 proc. pastato buvo sugadinti. Po to, kai pastatas buvo išvalytas ir langai įstatyti, biblioteka vėl tapo aktyviu kultūros židiniu miesto bendruomenei. Tačiau ukrainiečiai prašo pagalbos atkurti bibliotekos šildymo sistemą, kad būtų galima išsaugoti pastatą ir gausų knygų, periodinių leidinių ir dokumentų archyvą. Dalyvavimas šioje akcijoje yra puiki proga parodyti savo paramą Ukrainos kultūrai ir padėti suteikti Černihivo miesto gyventojams šiltą prieglobstį karo metu.

Kultūros ministras Simonas Kairys cituoja Ukrainos kultūros ministra Oleksandrą Tkačenką, kuris prašo Europos šalių padėti išsaugoti ne tik esamus, bet ir apgriautus Ukrainos kultūros objektus, kad karui pasibaigus būtų galima juos visiškai atstatyti. Per brutalaus karo metus, kurio vienas pagrindinių tikslų yra sąmoningas kultūros naikinimas, buvo sugriauta ar apgadinta daugiau nei 800 kultūros objektų. Atstatant Ukrainą, kultūrai turi būti skiriamas išskirtinis dėmesys, nes ją gindami ukrainiečiai kartu gina ir visą Vakarų civilizaciją. Būtent kultūra padės šaliai grįžti į visavertį gyvenimą ir skatins tolesnį darnų vystymąsi.

Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė skatina prisijungti prie akcijos, skirtos padėti atkurti šildymo sistemą Černihivo miesto M. M. Kociubinskio viešajai bibliotekai Ukrainoje. Karas prieš Ukrainą daugelyje gyvenimo sričių perdėliojo mintis ir akcentus, o ši šalis tapo kaip niekad artima. Žinias apie kolegas gaudama socialiniuose tinkluose, lengviau atsiduriama, kai prie jų šviečia žalias taškelis – prisijungęs. Pergalė bus, ir mes tuo neabejojame.

Kai pirmą kartą nuotoliniu būdu dar vasarą susisiekiau su černihiviečiais, jie paprašė padėti parengti bibliotekos renovacijos planą – europietiškos bibliotekos viziją. Steponaitienė džiaugiasi, kad jie tuo tiki. Šiandien pradėkime nuo šilumos Černihivo miesto M. M. Kociubinskio viešajai bibliotekai, kad neišblėstų jų tikėjimas, jog jie ne vieni kovoje, kad biblioteka gali būti rami vieta, kurioje miestiečiai laukiami, ir kad geri žmonės jais rūpinasi. Tai yra puiki proga parodyti savo paramą Ukrainos kultūrai ir padėti išsaugoti svarbią kultūros paveldo dalį.

Edita Urbonavičienė, Apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos pirmininkė, tiki, kad prisidėdami prie akcijos, skirtos padėti atkurti šildymo sistemą Černihivo miesto M. M. Kociubinskio viešajai bibliotekai Ukrainoje, ne tik sušildysime bibliotekos erdves, bet ir leisime skaitytojams atrasti skaitymo malonumą saugiame ir šiltame prieglobstyje.

Pagrindinė viso pasaulio bibliotekų misija yra dovanoti skaitymo džiaugsmą. Tai yra džiaugsmas ateiti į biblioteką, pabendrauti su bendraminčiais, padiskutuoti apie skaitomas knygas ir pačiam jas skaityti. Tai bibliotekos dovanojama šiluma savo skaitytojams. Urbonavičienė kviečia prisijungti prie akcijos ir padovanoti šilumą Ukrainos bibliotekai, skaitymo ir bendravimo džiaugsmą ukrainiečiams. Mes galime padėti Černihivo bibliotekai šiltai ir jaukiai pasitikti savo skaitytojus. Tai yra puiki proga parodyti savo paramą Ukrainos kultūrai ir padėti išsaugoti svarbią kultūros paveldo dalį.

Jei norite prisidėti prie akcijos #PadovanokŠilumąBibliotekai, galite pervedant pinigus į VšĮ Vienas K paramos fondo specialią sąskaitą LT547300010175970761 arba Vilniaus knygų mugės metu kavinėje „Buffet by Chef the Viking“ perkant kavą. Jūsų pinigai bus skirti bibliotekos šildymo sistemai atkurti.

Akciją organizuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos bibliotekininkų draugija, Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, akcijos draugai – „Litexpo“, kavinė „Buffet by Chef the Viking“, paramą rinkti padeda 1K paramos fondas. Tai yra puiki proga parodyti savo paramą Ukrainos kultūrai ir padėti išsaugoti svarbią kultūros paveldo dalį.