Bibliotekoje teikiamos paslaugos, jų kokybė ir prieinamumas (2011)

Apklausos organizatoriai – Kauno apskrities viešoji biblioteka.

Apklausos rezultatai. Didžiajai daugumai (75%) apklaustų KAVB lankytojų reikiamos informacijos paieška ir jos suteikimas bibliotekoje yra patogus. Kaip parodė apklausos rezultatai, vis tik dalis respondentų pageidauja daugiau informacinio pobūdžio medžiagos (schemų, skrajučių ir pan.). Beveik pusė (47%) apklaustų lankytojų reikiamą informaciją Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje dažniausiai randa. Tokiai pačiai daliai jų bibliotekininko pagalba yra reikalinga „ne visada“. Visgi daugiau nei trečdaliui (34%) – darbuotojo pagalba vienareikšmiškai reikalinga ir būtina, kai jie ieško reikalingų leidinių, informacijos, naudojantis kompiuteriu ar orientuojantis bibliotekos erdvėse. Kaip parodė apklausa, tik maža dalis lankytojų (17%) išsirenka ir susiranda reikiamą leidinį savarankiškai. Beveik 60% apklaustų lankytojų naudojosi arba domėjosi kopijavimo paslaugų teikimu KAVB. Jomis patenkintų ir nepatenkintų skaičius labai panašus. Kopijavimo paslaugos ir jų teikimas KAVB tenkina 51% lankytojų, o netenkina – 49%. Kadangi tai mokama paslauga, lankytojų nepasitenkinimą gali nulemti paslaugos kaina.