David L. Hirst „Tragicomedy“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

Šiame trumpame tyrime, kuris pirmąkart išleistas 1984-aisiais metais, autorius David Hirst analizuoja termino „tragikomedija“ reikšmę, aprašydamas šio žanro teoriją bei nagrinėdamas svarbiausius spektaklius. Jis skirsto tragikomedijas į kontrastingų dramos elementų susiliejimą ir į mišrų žanrą, kuriuo siekiama išnaudoti teatrinių kraštutinumų derinį.

Pirmoje knygos dalyje autorius lygina satyrą su neoklasikine romantika. Dramaturgų W. Shakespeare, J. Fletcher ir P. Corneille pjesės gretinamos su C. Marlowe ir keršto tragedijų autoriais. Antroje dalyje nagrinėjamas XIX ir XX amžių romantizmo ir realizmo konfliktas. Tų laikų kūrėjai analizuojami atsižvelgiant į pagrindines tragikomedijos teorijas, išdėstytas dramaturgų B. Brecht, A. Artaud ir L. Pirandello. Tyrimas užbaigiamas reikšmingų šiuolaikinių pjesių aptarimu, tragikomedijos žanro evoliucijos kontekste.

Užsakyti leidinį