David Chambers „Analysis through Action for Actors and Directors: From Stanislavsky to Contemporary Performance“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

David Chambers – teatro bei operos režisierius, dramaturgas bei prodiuseris, Jeilio universiteto profesorius. Jo knyga „Analysis through Action for Actors and Directors“ – visapusiška inovatyvaus naujojo teatro kūrimo proceso apžvalga.

Šioje knygoje aprašoma aktyvios analizės (angl. Active Analysis; Analysis Through Action) technika, kuri remiasi Stanislavskio sistema – sceninės kūrybos, aktoriaus meistriškumo teorija ir metodologija. Ši sistema intensyvų scenarijaus analizavimą jungia su fiziniu veiksmu – aktoriai tekstą nagrinėja savo kūnu bei judesiais. Knygoje aprašomi galimi šio seno metodo panaudojimo būdai šiuolaikiniame teatre.

Pirmoje leidinio dalyje pasakojama apie nebaigtus Stanislavskio eksperimentus bei šių laikų teatro atstovus. Antra knygos dalis – praktinis vadovas, pagrįstas išsamiais autoriaus bei kolegų bandymais. Čia aiškinamos dvi pagrindinės, tarpusavyje susietos proceso sudedamosios dalys: teksto analizė bei repeticija, naudojanti improvizacijas – etiudus.

„Analysis through Action for Actors and Directors“ – leidinys, kuris praturtins teatro studentų, mokinių ir kitų, besidominčių teatru ir jo ateitimi, techniką.

Užsakyti leidinį