Monografijos „Kalbininkas Albertas Ružė: gyvenimo morfologija ir sintaksė“ sutiktuvės


Renginio detalės
  • Data:
  • Kategorijos:

Rugsėjo 19 dieną, antradienį, 17 val., Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (K. Donelaičio g. 8, III a. Renginių erdvėje) vyks monografijos „Kalbininkas Albertas Ružė: gyvenimo morfologija ir sintaksė“ sutiktuvės. Renginyje dalyvaus monografijos autorės – Vilniaus universiteto mokslininkės doc. dr. Rita Baranauskienė ir doc. dr. Ilona Mickienė.
Monografijoje „Kalbininkas Albertas Ružė: gyvenimo morfologija ir sintaksė“ apžvelgiami ilgamečio Vilniaus universiteto Kauno fakulteto profesoriaus Alberto Ružės (1936–2021) mokslinės ir akademinės veiklos aspektai, atskleidžiamas jo indėlis į visuomeninį, kultūrinį bendruomenės ir šalies gyvenimą, brėžiami asmeninio gyvenimo kelio vingiai. Monografijoje išsamiai apžvelgiami Alberto Ružės moksliniai darbai, aprašoma jo organizuotų kalbinių ekspedicijų patirtis, įvairiapusė kultūrinė ir pedagoginė veikla. Surinkti ir į monografiją sudėti profesoriaus giminių, bendramokslių, bendradarbių, studentų atsiminimai, leido retrospektyviai ir kartu naujai pažvelgti į jo darbų ir įvairiapusės veiklos plotį ir gylį.
Albertas Ružė buvo ilgamečio Vilniaus universiteto Kauno fakulteto profesorius, kuris didžiąją gyvenimo dalį praleido Kaune, parengęs gausų mokslininkų, mokytojų, muziejininkų, redaktorių, kultūros veikėjų būrį. Jis buvo tarsi tiltas, jungiantis Kauno ir Vilniaus lituanistiką. Aktyvi jo veikla padėjo plačiau paskleisti Vilniaus akademinę ir mokslinę tradiciją bei lituanistinę mintį Kaune ir Kauno regione.
Ši knyga atveria galimybę iš arčiau pažinti kalbininką Albertą Ružę ir iš jo gyvenimo vingių geriau suvokti lietuvių tautos išgyventus pokario baisumus, tremčių patirtį, nepriteklius, artimųjų slapstymosi ir jų persekiojimų baimę, giliai širdyje ir darbuose užslėptą niekad neišblėsusį patriotizmą, Lietuvos atgimimo ir laisvės džiaugsmą. Knyga skiriama mokslininkams, kolegoms, studentams, kraštiečiams ir visiems, besidomintiems XX amžiaus antrosios pusės ir XXI amžiaus pradžios laikotarpio mokslininkų biografijomis bei jų darbais.